Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17 °C
Hafif Yağmurlu

Seçimimiz

11.05.2023
A+
A-

İRADE Allah’ın subuti sıfatlarından insana bahşedilen ne büyük bir nimettir. Bu özelliğimiz sayesinde kişiliğimizi ve geleceğimizi şekillendiririz.

Seçimimiz

İRADE Allah’ın subuti sıfatlarından insana bahşedilen ne büyük bir nimettir. Bu özelliğimiz sayesinde kişiliğimizi ve geleceğimizi şekillendiririz. Sözlükte “istemek, dilemek” anlamına gelen irade terim olarak “nefsin yapılması gerektiğine hükmettiği bir işi, bir amacı gerçekleştirmeyi istemesi, ona yönelmesi” veya “canlıyı, kendisinden değişik mahiyetteki fiillerin doğmasını sağlayacak bir duruma getiren nitelik” yahut “bir fayda elde etme inancının ardından doğan eğilim” gibi değişik şekillerde tanımlanmıştır. (Râgıb el-İsfahânî, el-Müfredât) İrade yapmak istediklerimizin itici gücüdür. Yapılacak işlerden hayr olanı seçmek ise İHTİYAR kelimesinin karşılığıdır. İhtiyar seçmek demektir. İnsan seçenekler arasında iyi olana kendini yönlendirir ve iradesini kullanarak seçimini yapar.

Nisan ayı içerisinde sendika olarak genel kurulumuzu yapıp akabinde genel merkez organları için seçimlerimizi yaptık. Ardımızda bıraktığımız dört yıl boyunca ciddi mesafeler katettiğimizi görüyoruz. Bu süreç içinde sendika tüzel kişiliği olarak bazı seçimler yaptık. Bunlardan en hayırlısı şüphesiz PCR eylem kararı idi. Bu sayede ülkemizin en ücra okulundaki öğretmenler odasında dahi ismimizin duyulduğuna şahit olduk.

Genel kurulumuza sunulan tekliflerden biri  konfederasyona üyelikle ilgiliydi. Genel kurula katılan delegelerimiz oy birliği ile ilke ve ideallerimizin örtüştüğünü gördüğümüz MİL SEN konfederasyonuna üye olmayı kabul etmiştir. Bu seçimimizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Artık diğer iş kollarında kardeş sendikalarımızın olduğunu bildirmek isteriz. Memuru memnuniyetsizliğe mahkum edenlere memurların mahkum olmadığını haykırıyor, bütün memur arkadaşları MİL SEN konfederasyonu çatısında toplanmaya davet ediyoruz.

Ülkemiz seçime odaklanmışken yazımız başlığına bakarak ülkedeki seçimlerle ilgili içerik  olmasını bekleyen ve sendikanın bir yönlendirmesi olacak mı diye merak edenler olabilir ama bizim böyle bir kavlimiz olmaz. Zira tüzel kişilik olarak seçimle kim iş başına gelirse gelsin onlar ülkeyi yönetmeye aday bizler de memurun haklarını korumaya ve eğitimin sorunlarıyla ilgili politikalar üretmeye adayız. İlla bir seçim yapacaksak seçimimiz memurdan yana olur. Seçim dönemine girdiğimiz zaman diliminden bu yana birçok kesimde kazanımlar elde edildi. Yıllardır EYT sorununun çözümünü bekleyenler bir anda sonuca ulaştı. En son kamuda çalışan işçi kardeşlerimiz öldürmeyen de ondurmayanda bir maaş oranına ulaştılar. Memurlar ise açlık sınırında maaşa reva görüldüler. Şimdi sorun cimrilikse hiçbir kesim kazanım elde edemezdi.  Bu seçim dönemlerini dahi mümbit bir şekilde değerlendiremeyen etkisiz sendikaya sormazlar mı verenler aynı alanlar farklı siz neden memurun yaşaması için gereken artışta ısrar etmediniz diye.  İşçi sendikalarının aldığını alamamak zorunuza gitmiyor mu? Seçim önü bir şey istemek hainlik olmaz korkmayın ya hu. Hak edileni istemezseniz temsil ettiğiniz kitleye ihanet etmiş olursunuz. Eyy sayısı milyona ulaşan MEMUR SEN üyesi kardeşlerimiz yaptığınız sendikal seçimlerle sadece kendinizi değil sendikalı sendikasız bütün memurları etkiliyorsunuz. Seçiminizi gözden geçirmenizi temenni ediyoruz.

Ezcümle; birçok sendika varken MİL MAARİF Sen’i seçen üyemiz doğru bir seçim yaptığını zaten göstermektedir.

maarifim banner
Akif Keten
GENEL SEKRETER // 1984 yılında Amasya'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Amasya'da tamamladı. 2008 yılında Ankara İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006-2010 yılları arasında Bolu ilinde imam-hatip olarak görev yaptı. 2010 yılında Ankara iline öğretmen olarak atandıktan sonra Polatlı, Sincan ve Pursaklar ilçelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Hâlen Ankara’da İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak görev yapan Akif KETEN, evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.